Ostatní úpravci a karosárny

Model Citroen CX byl velmi oblíbeným pro nejrůznější úpravce a karosáře kteří však nezasáhli ve větším objemu výroby do povědomí jako velkovýrobci a tradiční úpravci. Mezi takové patří se svými ambulancemi např. společnost Petit která vyráběla na bázi CX Break sanitku se zvýšenou střechou.

CX ambulance GVN-PetitDalším malovýrobcem byla společnost Carrier která vyrobila na bázi CX Break sanitní převozní vozidlo bez jakýchkoli venkovních úprav karoserie.

CX ambulance CarrierVelmi podobný vůz jako Petit vyráběla i společnost Baboulin. Jednalo se o CX Break se zvýšenou laminátovou střechou ve velmi podobné konfiguraci interiéru jaké produkoval i Petit.

CX ambulance BaboulinPosledním ze známých menších úpravců je společnost Desseaux která produkovala vozidlo na bázi 6 kolového Tissierova vozu s vlastní vnitřní zástavbou.

CX ambulance DesseauxPodle nedoložených zdrojů jsou i úpravy a stavby sanitních vozidel od Petita a Baboulina stavěny na komerčních podvozcích od Tissiera a Heulieze, ovšem hmatatelný důkaz mi není znám.

Zdroj http://membres.lycos.fr/autoshorsserie/ambulances_CX_autres_carrossiers.htm