1. CX sraz 2006

Pokusím se vytvořit malé povídání o tom, jak to probíhalo na prvním CX srazu. Ovšem než začnu psát, předem se omlouvám za gramatické chyby a ve slohu jsem také nikdy nevynikal :-))). Jak jste si již při organizaci srazu jistě všimli, vyjadřovat se také neumím :-D.

Ale už k vlastnímu dění. S Jirkou Medem jsme první účastníky očekávali kolem páté hodiny páteční. Den předtím jsem měl noční můry, jaký to bude nával, a že nebudu stíhat zapisovat přijíždějící, ovšem teprve před sedmou se po telefonu ozval Jirka Chromý, že se hrozně omlouvá za zpoždění a že kolem sedmé dorazí. To ještě ale netušil, že je jako první. Po něm už jsme se začali pomalinku sjíždět a kolem deváté hodiny dorazilo posledních 5 CX z Prahy, celkem nás bylo 12. Nechyběla ani třínápravová CX od Mickeyho – Load Runner. Do té doby jsme s Jirkou trnuli, že si tady budeme užívat sami tří sudů s pivem... spadl nám kámen ze srdce. První večer byl zahájen táborákem plným klábosení o čem jiném, než o Citroenech. Tedy skoro :o).

V sobotu ráno přijížděly další CX, bohužel jsme se na spanilou jízdu nestihli sejít všichni a dalších pár jednotek se připojovalo postupně. Jak bylo naplánováno, přípravy a řazení začalo v jedenáct hodin, z kempu startovalo 21 CX a pak se připojovaly další v podstatě až ke Kunětické hoře s konečným počtem 26 CX. Myslím, že spanilá jízda takového rázu , jako jsme zažili my i místní – ti nejspíš nechápali :-), nemá obdoby. Za doprovodu dvěma vozy městské policie jsme prokřižovali pardubické centrum, křižovatka nekřižovatka. Věřím, že každý z nás bude dlouho vzpomínat. Já tedy určitě, takový adrenalin prožívám málokdy. Jednak jsem se musel soustředit na jízdu, fotit a natáčet, u toho ještě řadit a po telefonu navigovat 5 lidí, abychom se sešli:o). Pro většinu z nás byla příjemným překvapením návštěva prodejny Citroen, před kterou byla nachystaná C6 2,7 HDi, plně k dispozici prohlídce. Odtud jsme pokračovali na nedaleké stanoviště pod Kunětickou horou. Celá spanilá jízda se naštěstí obešla bez jakýchkoliv komplikací, to ovšem po cestě zpět vykompenzovala menší nehoda jednoho GTi turbo 2, jak je vidět z fotek. Následovala prohlídka hradu, až na ty hladové:-). Já jsem honem jel domů vytisknout nějaké materiály potřebné k programu. Jak už to tak bývá, časový plán nevyšel a místo tří hodin jsme se zpět v kempu všichni sešli až v pět. Nikdy dřív jsem nepotřeboval být aspoň dvacetkrát tak jako tady, abych všechno stíhal. Do večeře se zvládlo v podstatě vše, až na menší detaily. Mám totiž hlavu děravou jak cedník a než se mi vždycky podařilo svolat všechny lidi, abych jim něco sdělil, tak jsem většinu informací zapomněl :-D.

Ale byla zábava a s velkým DÍKY se obracím na Danu a Ester, které se věnovaly dětem. He, pamatuji si jména, což je u mě co říct :-). Mezi dospělýma probíhalo hodnocení CX, kde se bodovalo od jedné do deseti. S nejvyšším průměrem 9,875 se umístil Jirka Chromý se svým 25 GTi turbo a těsně za ním (o pět tisícin) byla dvoulitrová Athena Tomáše Pejřila. Další disciplínou byl test znalostí Citroenu CX, kde jsem byl bohužel nemile překvapen, asi tak, jako bývá náš matikář. Po slavnostním vyhlášení a rozdání cen jsme se rozloučili s některými z nás a šlo se na dřevo. Toho jsme natěžili tak na týden. Po práci koláče, tedy dál jsme pokračovali večeří a potom posezením u ohně s výborným kolektivem. Vzhledem k velkému ohlasu o založení a existenci CX klubu jsem byl požádán o tvorbu jakýchsi klubových stránek, pokusím se tedy něco vymyslet ;-). Za nedělní dopoledne posílám velké díky Alešovi Zichovi, protože nám věnoval čas a stáhl fotky od lidí na notebook, kteří jsou na seznamu autorů fotek ze srazu CX.

Z mého pohledu se celá akce vydařila, zlatým hřebem pro mě byla na 100% spanilá jízda. Vždycky jsem toužil vidět tolik CX pohromadě a jsem přesvědčen, že v dalších ročnících se nás sjede ještě víc. Chvílemi jsem už nevěděl kudy kam, ale určitě to stálo za to !!! V neděli odpoledně jsem dorazil domu, padl jsem rovnou do postele a spal jak špalek do devíti do rána :-).

Na závěr chci poděkovat všem, kteří se podíleli na organizaci a spolupráci a samozřejmě taky všem dokumentátorům a zúčastněným !!! Věřím, že pro všechny jsou dostatečnou odměnou nové zážitky, nové kontakty, poznatky, možnosti a pro mě, Jirku Meda a Honzu Douchu dobrý pocit z akce, díky kterému budeme s chutí pokračovat v konání dalších srazů, které postupně dopilujeme.

Tradičně - s pozdravem Jirka Klimeš.