2. CX sraz 2007

Tak jako vloni jsme se i letos sešli v Autokempinku Konopáč u Heřmanova Městce.

V pátek večer, kdy dorazilo prvních devět CX, jsme náš sraz zahájili táborákem. Naštěstí nekolovala kořalka jako minule, tak se rozjímání a vychvalování o CXech obešlo i bez vedlejších následků :-).

Během sobotního dopoledne přijeli i ostatní a tak se nakonec sjelo krásných třicet vozů. V jedenáct hodin byl sraz oficiálně zahájen a hned po úvodní řeči jsme se vrhli na jízdu zručnosti. Ta spočívala v prokličkování mezi kužely, následném zacouvání do “garáže“, akcelerace, objetí kužele a přesném zastavení na čáře. S celkem 80,94 body vyhrál Aleš Zich se svým šikovným stříbrným CX 25 TRD turbo 2 break, po něm se umístil s 79,59 body Aleš Dinga také s breakem na třetím místě Simon Vokál s 74,86 body ve vínovém CX 25 GTi na dorazech :-). Po náročném programu jsme se společně naobědvali a pomalu chystali na spanilou jízdu. Z kempu jsme vyrazili kolem druhé hodiny odpolední. Jízda proběhla bez vážných komplikací a zakončena byla přímo v centru Pardubic na Pernštýnském náměstí, které jsme pro tuto příležitost měli technickými službami uzavřeno jen pro nás. Dle dohody s pracovníkem Technických služeb nás tato uzavírka měla vyjít asi na 6-7 set, nakonec nám nafakturovali 1350 a ještě se tvářili, jak moc velikou slevu nám dali, že "normálně" by to bylo ještě dražší. Takže jsme si užívali nejdražšího parkování v Pardubicích zdarma, jen klubový rozpočet se trochu zkrátil :-D.

Tam jsme si mohli prohlédnout historické centrum, pardubický zámek, rozhlédnout se ze Zelené brány a kochat se pohledem na náměstí plné nablýskaných CXek.

Po sedmnácté hodině pokračoval program v kempu a jako první pořadí nastoupila disciplína “Zručnost mechanika“. Obnášela výměnu zadního kola za rezervu a vítězem se tak stal ten, kdo první dotáhl pátý šroub od kola. Ta byla do poslední chvíle tajena, aby se předešlo přípravám. Nejrychleji to svedl Otto Tekl s časem 3:11, těsně za ním Stanislav Spěvák 3:15 a na třetím místě rodinná posádka Romana Nováka s časem 3:19. Trochu dřiny neuškodilo a tak se výherci mohli radovat z věcných cen a inspirovat tak ostatní pro příště.

Již se stává tradicí hodnocení zúčastněných vozů. Letos Jirka Chromý vlastnící CX GTi turbo 1984 měl konkurenci v pravém slova smyslu a se zcela vyrovnaným počtem bodů 92 mu po boku stál David Holý s velice zachovalým bílým CX GTi 1989. Sedmdesáti devíti body jsme ohodnotili třetího krasavce CX RD turbo Romana Nováka.

Málem bych zapomněl na děti. Ty tvrdě soutěžily už od rána, zatímco dospěláci se bavili. O jejich sportovní vyžití se za vydatné pomoci ostatních účastnic našeho srazu postarala Dana Chromá. Všem ještě jednou mnohokrát děkuji.

Po náročném dni následovala večeře, během které jsem se s Janou pustil do vyhodnocování výsledků a přiřazování cen. Hlavní sponzor, Firma Autobenex, nám poskytla mnoho věcných cen, jmenovitě samolepky, propisky, zapalovače, krásné hrnečky, kšiltovky, polokošile, mikiny a vestu. Broušeným sklem přispěl Pavel Tobiáš a mnoha drobnostmi pro děti i dospělé Dana Chromá. Mě pro děti nenapadlo nic jiného, než mlsání, takže za případně zkažené zoubky si stěžujte u výrobců. Bohužel nám kameraman odjel dříve, tedy vyhlášení a předání cen nemáme zdokumentované.

Tím jsme se zároveň s některými rozloučili a připravovali vše potřebné na táborák. Tam už to bylo se střízlivostí trochu horší, protože se řeklo: „ Ten sud se prostě vypije“ a podle toho to také dopadlo :-D.

Za nedospaného nedělního rána jsme postahovali fotky do notebooku a sraz se tak chýlil pomalu ke konci. Rozloučil jsem se s pár posledními CX a pustil se do balení a úklidu. Nezbývá, než se těšit opět za rok a pevně věřit, že se ta naše rodinka rozroste ještě více.

Závěrem Velké díky patří Honzovi Douchovi se kterým jsme půl roku předem lítali po úřadech a zajišťovali průjezd městem, blokaci Pernštýnského náměstí a další náležitosti, Jirkovi Chromému, který se podílel na návrhách a zajistil výrobu veškerého klubového zboží, Bobanovi, který domluvil s Autobenexem sponzorské dary – bohužel se kvůli zdravotním problémům na sraz nedostavil, a dále těm, kteří mi pomáhali při organizaci srazu, hlavně Aleši Zichovi s Janou, Janě Vánišové, Davidu Mašíkovi s přítelkyní Evou a Daně Chromé. Všem samozřejmě děkuji za vaši účast, za vytvoření té správné atmosféry a krásného víkendu a také za podporu do dalších let.