3. CX sraz 2008

Celý víkend nám svítilo sluníčko a v noci jsme se vedrem potili. Tak tomu možná bylo minulé ročníky našich srazů. Počasí je rok od roku nevyzpytatelnější a tak je skutečně problém naplánovat a uskutečnit dokonalý CX sraz. Nicméně si myslím, že jsme si i přes zhoršené podmínky sraz udělali pěkný a patřičně pestrý.


První den srazu pro mě začínal už v jedenáct hodin dopoledne, kdy jsem chtěl vše dopředu pečlivě připravit. Díky vydatnému dešti jsem se přípravám mohl věnovat až k večeru. Letošní pátek se nás sjelo poměrně hodně a to úctyhodných 15 CX. Po příjezdu prvních účastníků a jejich aklimatizaci jsme se hromadně snažili zapálit oheň. Ten se ale svému založení bránil, dokud nedostal ochutnat trochu LHM. Táborák nám sice plápolal, ale příliš velké teplo nevydal, takže jsme se do chatek rozešli poměrně brzy.

Za časného sobotního rána jsem v Turnově vyzvedl ceny od Kooperativy – tímto vřelé díky. Po mém návratu do kempu už počasí vypadalo vcelku přívětivě a působilo příjemně.

V deset hodin byl sraz oficiálně zahájen a mohli jsme se tak s radostí pustit do soutěžení. Letos jsem si pro vás přichystal také jízdu zručnosti, ta ale musela být projeta s takovým citem, aby nespadl jakýsi bazmek vejcovitého tvaru z kapoty. Často jste se mě ptali, co to je zač. Návod na zhotovení tohoto čehosi je prostý. Základem je vosková svíčka ve tvaru vejce, na tom je navléknutá ponožka pro mobil a ještě navrchu natažený nafukovací balónek. Vratkost tohoto předmětu byla optimální a nutno říct, že mnozí se daného úkolu zhostili výborně. Úkolem disciplíny bylo co nejrychleji projet kuželovou trasou s překážkami, aniž by voskové vajíčko spadlo. Pokud spadlo, musel řidič zastavit a jeho asistent vajíčko naaranžovat zpět na kapotu, teprve potom se mohlo pokračovat v jízdě. Mezitím, co jsme si hráli s vajíčkem, děti tvrdě bojovaly o prvenství v soutěžních disciplínách.

Výsledková listina – Jízda zručnosti:Výsledková listina – Soutěžní disciplíny pro děti:Během dopoledních soutěží dorazily poslední CX, celkem se nás tedy sjelo 35. Jen tak pro zajímavost: na prvním srazu nás bylo 25, na druhém 30, na letošním 35, takže se dá očekávat, že na příštím bude 40 CX :)

Po zaslouženém obědě začaly přípravy na vrcholný bod programu – spanilou jízdu. Ta se konala z kempu Pecka do Nové Paky, kde jsme nejprve zaparkovali poblíž prodejny klasických automobilů. Věřím, že zde bylo mnoho zajímavostí ke shlédnutí, např.: Jaguar E-type, Jeep Willis, Triumph, Porsche, a další známé klasiky. Když bylo dost kochání (pravda je, že času na odpolední program bylo málo, tak jsem kochání musel násilně urychlit), odebrali jsme se hromadně na jiné parkoviště v centru Nové Paky, kde byla jako kulturní vložka připravena návštěva místní klenotnice a městského muzea. Z tohoto parkoviště také byla startována nejnáročnější disciplína srazu – Orientační závod. Nebyl to závod ani tolik s časem, jako spíš s trpělivostí, všímavostí a vytrvalostí. Zde jste se měli řídit itinerářem a dbát jeho pokynů k vyhotovení celkem 60 úkolů na 30 km dlouhé trase. Obával jsem se negativních ohlasů na náročnost a délku trasy, nakonec mi ale přišlo, že čím déle jste trasu jeli a čím to pro vás bylo náročnější, tím jste byli spokojenější :)

Výsledková listina – Orientační závod:Při tomto závodě nás naneštěstí potkala dešťová přeháňka, takže jsme byli ochuzeni o prohlídku hradu Pecka, u kterého závod končil. Potom zase sluníčko vylezlo, a tak nálada znovu stoupla. V kempu pokračoval program tradičním hodnocením CX, v kategoriích nejlepší plecháč a nejlepší plasťák. Na příští rok slibuji i kategorii o nejlepšího breaka, tak se na to připravte ;) Čestné vyhlášení a diplom si tentokrát zasloužila i druhá místa.

Výsledková listina – Nejlepší plecháč:Výsledková listina – Nejlepší plasťák:Po sedmé hodině jsme se odebrali na večeři, tím ale soutěžení ještě nekončilo. Na závěr dne jsme si dali prověřovací testík, to jen tak, abychom nevyšli ze cviku. Jeho znění a správné odpovědi si můžete stáhnout ZDE.

Výsledková listina – Test znalostí:Vzhledem k mokrému dříví a poměrně chladnému počasí se nás většina přiklonila k alternativnímu večernímu programu – promítání filmů o Citroenech. Prvním videem jsme si připomněli 2. CX sraz 2007, poté následovaly ukázky z EuroCitro, reklamy a další. Materiály a projektor dodal Luboš Hůla – díky!

Nedělní ráno bylo krásně, a tak se pořadatelé mohli s chutí pustit do vyhodnocování soutěží z předchozího dne. Byla toho skutečně hromada a tak se vyhlašování výsledků a předávání cen protáhlo až k poledním hodinám. To ale málokomu vadilo, protože byl opravdu krásný den a konečně byl chvíli klid na relaxaci po tak náročné sobotě. Někteří vítězové bohužel museli odjet už v sobotu večer, ale i tak bylo komu blahopřát a tleskat. Ceny také nebyly marné, letos se nám sešlo hodně sponzorů. Tímto chci velmi poděkovat firmě Autobenex , která nám opět dodala největší množství cen, dále firmě Zvětšeniny.cz – podotýkám, že veškeré srazové samolepky, diplomy, tiskoviny pochází právě odsud, a v neposlední řadě pojišťovně Kooperativa. Po slavnostním předávání jsme se slavnostně hromadně vyfotili a tím se nám sraz přehoupnul k závěru. Posledních 5 CX se mnou opouštělo kemp až v pozdních odpoledních hodinách, stále bylo o čem diskutovat.

Na závěr chci poděkovat a sklonit obdiv tomu, kdo tuhle nudu přelouskal až do konce, všem, co se podíleli na přípravách a organizaci srazu a samozřejmě také mé drahé polovičce, která si musela vytrpět spoustu mých nervových výpadů, vztekání, klení, bublání a podobných u mě běžných stavů :) Doufám, že se vám sraz alespoň trochu líbil, rád uvítám jakékoliv připomínky nebo návrhy. Diskutovat o tom můžeme osobně, nebo na fóru www.citroeny.cz/forum.

DVD s fotografiemi a videi vyhotovím časem, na stránce „fotky“ je zatím k dispozici výběr nejlepších fotografií.