4. CX sraz 2009

Tradičně uvádím, co se dělo na dalším, letos již čtvrtém CX srazu. Omluvte mě prosím za delší prodlevu od pořádání srazu, v poslední době jsem stále více časově vytížen. A protože už uběhlo mnoho dní od doby, kdy se sraz uskutečnil, moc si toho nepamatuji :-) I přesto se pokusím téměř třídenní program shrnout do pár řádků, abychom si společně připomněli, jaké to bylo.

V pátek již za svítání jsem se vydal směrem na Bystřici nad Pernštejnem, kde se poblíž ukrývá náš kemp „Na Kopci“, který se paradoxně jakoby propadl do nejnižšího bodu v okolí. To mohlo pár účastníků lehce zmást, ale nakonec trefili všichni :-) Hned po příjezdu jsem se pustil do příprav programu a především také „čumjízdy“, ale k té až později. Při pátku bylo trochu sychravo, ale to jen proto, aby další dny bylo už jen dokonalé počasí.

Druhý den ráno nás z vychladlých chatek vylákalo hřející sluníčko a než jsme se stihli rozkoukat, program srazu byl slavnostně zahájen. Krom pár opozdilců nic nebránilo přípravě na odjezd celé majestátné kolony, která čítala celkem 34 CX, 1 ID, 1 C6, 1 XM a 1 Xantie, a tak bylo zastoupení Citroenů na hydraulice téměř kompletní. Celkově se na srazu objevilo 38 CX! Zhruba ve dvanáct hodin jsme měli mezipřistání pod hradem Pernštejn, při jehož dobývání jsme se pěkně zapotili. Když bylo kochání dost, hlad nás přiměl nasednout znovu do vozů a vydat se do Bystřice, kde nás čekal oběd. Největší místní restaurace doslova praskala ve švech, a tak není divu, že obsluha byla lehce překvapena.

Po obědě následovala jízda zručnosti – tentokrát opravdu pikantního charakteru. V první vteřině po rozjezdu totiž byla pro každého velkým překvapením ta skutečnost, že „závodní“ CX neposlouchalo. Chtěli jsme zatočit vlevo, ale ono si to jelo doprava :-) Myslím, že jsme se u toho dost nasmáli a vyzkoušeli si to, co se běžně nestává. Kdo se nakonec neodvážil, nemusí být smutný – v budoucnu se k této disciplíně ještě vrátíme ;-)

Výsledková listina – jízda zručnosti:Kdo neměl soutěžení dost, měl možnost ihned vyrazit (nyní už se svým CX) na čumjízdu. Každý, kdo se jí účastnil, mi dá za pravdu, že název je opravdu výstižný. Dostali jste mapku se stránkou fotek objektů nacházejících se v blízkosti trasy a vaším úkolem bylo tyto objekty správně zakreslit do mapky. A komu se příliš nezadařilo, měl aspoň možnost poznat krásy okolí vodní nádrže Vír.

Výsledková listina – čumjízda:Po návratu do kempu probíhal volný program naplněný nekonečnými diskusemi o našich miláčcích, což pokračovalo i u táboráku. Tím se nám programem bohatě nabitý den pomalu chýlil ke konci.

V neděli dopoledne jsme opět vyhodnotili 4 nejlepší CX a ti menší se účastnili soutěží pro děti. Hned potom jsme s nasazením maximálního úsilí a značným vypětím seřadili naše CX pro společnou fotografii. Necháme vyrobit pohlednice? ;-)

Výsledková listina – soutěžní disciplíny pro děti:Výsledková listina – nejlepší plecháč: :Výsledková listina – nejlepší plasťák:Následoval zasloužilý oběd, a tím se harmonogram překlopil k samotnému závěru, jímž bylo vyhodnocení a předání cen. Děkuji všem za účast, řadě z vás za veškerou pomoc v průběhu srazu a už nyní se na vás těším příští rok! S pozdravem Jiří Klimeš – předseda :-D

PS: pokračujte na stránku s fotkami ze srazu.